Blogu Giydir Uncategorized Kuru Cilt Koşulları Hızlı

Kuru Cilt Koşulları Hızlı

Kuru Ciltlerin bir gün veya diğeriyle savaşmamız gereken bir şeydir. Acı verici, çirkin ve doğru savaşmak için kaynaklara veya anlayışa sahip değilseniz başka sorunlara yol açabilir! Vücudunuzdaki en büyük organın cildiniz olduğunu ve toz, rüzgar, güneş ve soğuğa karşı ilk savunma hattı olduğunu anlıyor musunuz? Bazen, büyük özen göstermezseniz, cildinizin savaşla etkili bir şekilde savaşması zorlaşır. Cildiniz kuru ve kaşıntılıdır ve cildinizdeki ıslaklığı yenilemiyorsanız, kuru cilt koşulları size gerçekten zarar verebilir. Bu nedenle bu kısa makale, kuru cildi neyin tetiklediğini ve tam olarak nasıl verimli bir şekilde savaşabileceğinizi söyleyecektir.
[Ayrıca okuyun: kuru cilt koşulları için ev ilaçları]

Bazı insanlar bu sorunu vücutları etrafında ele almayacaklar, bunun yerine sadece vücudun belirli kısımlarında olacaklar. Bu, yüzünde kuru cildi neyin tetiklediğini anlamanız gereken zamandır. Vücudun her bir kısmının farklı olduğunu ve ayaklardaki kuru cildi tetikleyen şey, yüzdeki kuru ciltle tam olarak aynı olmadığını anlamak önemlidir. Farklı kremlerin yanı sıra kuru cilt problemlerinin farklı tetikleyicilerine dikkat etmek için ilaçlar gerektireceksiniz. Kuru cilt koşullarının en tipik tetikleyicilerinden birkaçına bakalım.
Kuru cilt koşullarını tetikleyen şey
Kaynak: Xcitefun.net Hava
Kış hava durumu kuru cildi tetikleyen ana suçludur. Kış aylarında nem tehlikeli derecede düşük seviyelere düşer. Nem, cildinizin nemlendirilmesinin yanı sıra son derece daha az nem olduğunda, cildinizi nemlendirmek için dış kaynakları gerçekten kullanmak önemli hale gelir.
Düzeltme: Evinizde bir nemlendirici tutun ve amp. Cildinizi sulu tutmak için kremlerin yanı sıra losyonları çok daha fazla miktarda kullanın. Soğuk havalarda dışarı çıkmanız gerekiyorsa, yeterli güvenlik kullandığınızdan emin olun ve kendinizi eldivenlerle örtün.

[Ayrıca oku: kuru ciltler için uygun bir diyet]
Kaynak: Howtoremovethat.com çok fazla ısı
Çok fazla sıcak vücudunuz için de harika değil. Merkezi ısıtılmış alanlarda veya fırının yakınında uzun süre oturursanız, cildiniz kurur. Cildinizin doğrudan ısıya maruz kaldığı şöminelerden veya yerlerden uzak durun.

Düzeltme: Doğrudan ısıya yakın oturmak yerine kendinizi sıcak tutmak için diğer imaları kullanın.
Kaynak: Wunderweib.de [SC: Mediad]

Güneşe maruz kalma
D vitamini gereksiniminiz, ancak güneşin UV ışınları oldukça zararlı olduğu için güneşe çok fazla maruz kalma cildinizi kurur. Aslında UV tabakası, cildin üst tabakasından bile daha fazla girer ve bu nedenle onu içeriden kurur. Bu nedenle, çok daha fazla kırışıklık yaşamaya başlayacaksınız ve cildiniz çok yakında sarkmaya başlayacak.
Düzeltme: Sizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için en iyi yöntem güneş kremi giymektir. Güneş kremlerinin birçoğu geniş spektrum güvenliği sunar ve SPF50’nin üstünde olanların her zaman tercih edilmesi gerekir. Güneşte ve güneşte dışarı çıktığınız zaman güneş koruyucu giyin. Bu sadece cildinizin kurumasını korumakla kalmaz, ancak aynı zamanda cildinize gelecekteki hasarlardan da kaçınır.

Kaynak: Lionesseeutybar.orgdry cilt koşulları, bundan muzdarip olan herkes için önemli bir sorun olabilir. Bu nedenle, en iyi kaynaklarla nasıl savaşacağını tam olarak anlamak önemlidir. Bu kısa makalenin size yardımcı olacağını umuyoruz!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Related Post